Úspešný začiatok sezóny

Domáci úvodný výkop do sezóny sa nám vydaril. V zápase so Zvolenom sme si vybojovali víťazstvo.

Ondrej Dravecký

Náš prvý zápas sme odohrali na ihrisku v Šaci, kde tento rok odohráme väčšinu našich domácich zápasov. Po vyhratom coin tosse (hode mincov) sme si vybrali voľbu v druhom polčase a tak sa na ihrisko vydal otvoriť zápas náš kick-off tím. Obrana, ktorá ho nasledovala, Zvolenčanom nič nedarovala. Práve naopak, yardy im dokonca uberala. Hneď v prvom drive zvolenského quarterbacka sackoval #56 Ondrej Dravecký. Ten neudržal loptu a následný fumble priľahol náš hráč. V nasledujúcom defenzívnom drive opäť sackoval #56 Ondrej Dravecký, ale tentokrát v súperovej endzóne, čím získal pre nás prvé 2 body v zápase. Nová zostava offense bojovala s rozohrávkou skoro celú prvú štvrtinu a tak nebola schopná ohroziť súperovu endzónu.

V druhej štvrtine sa chlapci z offense už skoncentrovali a začali získavať yardy, ako vzduchom aj po zemi. Ohrozovali aj endzónu Patriotov a po reverse #21 Jozef Drábik skóroval touchdown 32-yardovým behom. Následne potvrdenie kopom #90 Jakuba Halása nám prinieslo ďalší bod. Naše vedenie sa zvýšilo na 9:0. Do polčasu už dominovali na ihrisku hlavne defense tímy, ktoré úspešne bránili svoje endzóny.

Dominancia oboch defense na ihrisku bola zjavná aj v druhom polčase. Zvolen bol najbližšie ku skórovaniu pri pokuse o fieldgoal. Tento pokus zmaril zblokovaním lopty #88 Matej Engler, čím udržal zvolenské skóre stále na nule. Ďalšiu útočnú šancu zmaril #80 Andriy Turyanytsya, keď sackom donútil quarterbacka loptu vyfumblovať. Loptu prikryl náš defensive end #99 Lukáš Vaško. Bohužiaľ, v útoku sme nedokázali nájsť recept na odhodlanú obranu Patriotov. Do poslednej štvrtiny zápas prešiel bez zmeny skóre.

Na začiatku poslednej štvrtiny sa do tretice podarilo donútiť vyfumblovať loptu, tentokrát #5 Dominikovi Čieslovi. Stále hrateľnú loptu zodvihol #80 Andriy Turyanytsya, ktorý s ňou dobehol po ďalších 6 bodov do endzóny. Kicker #90 Jakub Halás znovu úspešne potvrdil a naše vedenie sa zvýšilo na 16:0. Pred záverom zápasu poslednú šancu na skórovanie Patriotom zmaril #80 Andriy Turyanytsya, ktorý zachytil ich prihrávku a tým poslal našu offense na ihrisko. Tej potom až dokonca zápasu vzdorovala zvolenská obrana.

Najbližší zápas odohráme ako hostia u favorizovaných trnavských Buldogov budúcu sobotu (14.4.). Veríme, že dobrý výkon dokážeme zopakovať a že nám budete držať palce.