Debut Juniorov

Práca s juniorským tímom je v plnom prúde. Naše najmladšie posily majú už za sebou viac ako mesiac pravidelných tréningov a taktiež aj svoju skúšku ohňom.

Prvýkrát sa Cassovia Steelers Juniors predstavili svetu na prvom ligovom kole vo flagfutbale do 19 rokov v Nitre 28.10. pod vedením skúseného hráča Radovana Matesza, ktorý využil svoju poslednú príležitosť hrať v juniorskom tíme. Náš mladý tím zviedol svoj prvý zápas proti Žilinčanom. V zápase vychádzala najmä kombinácia quarterbacka Radovana Matesza a receivera Leonarda Mackaya, ktorá niekoľkokrát skórovala. Nezaostal ani Michal Čura, ktorý tiež prispel touchdownom. Obrana sa nenechala zaskočiť a pomocou niekoľkých turnoverov ubránila nulu. Debutový zápas sme teda vyhrali 28:0.

Debut Juniorov

V druhom zápase na nás čakali domáci Rytieri, ktorý si chceli napraviť chuť po prehratom zápase s Bratislavou. Osvedčenou hrou z prvého zápasu sa nám podarilo vďaka Michalovi Čurovi dvakrát skórovať, ale obrana nedokázala zastaviť každý nájazd rytierov. V obrane sa vyznamenal hlavne Pavol Liščinský s ôsmimi zastavenými hrami pred first downom. Aj napriek takému výkonu sme nakoniec podľahli 12:28.

Tretí zápas sme hrali proti favoritom turnaja Bratislave Monarchs. V tomto zápase sa už na mieste quarterbacka začal objavovať nováčik Leonard Mackay, ktorý si výborne rozumel s centrom Radkom Ilavským, ktorý skompletizoval každú jeho prihrávku. Žiaľ, ani to nestačilo na prekonanie Bratislavčanov a zápas sme prehrali vysoko 0:28.

Debut Juniorov

Posledný zápas nás čakal s Patriotmi zo Zvolena. Vyrovnané skóre 12:12 po prvom polčase sme nedokázali udržať a ani zlepšiť v náš prospech. Nakoniec sme podľahli zvolenskému tlaku 12:36

V konečnom poradí sme sa umiestnili v lige na 4. mieste pred Žilinou. Druhé a zároveň finálne kolo ligy sa odohrá v Košiciach 5.11 na Postupimskej 37, kde vás vrelo pozývame podporiť našich juniorov.

Debut Juniorov

Príprava ale nekončí. Práve naopak, ešte sme pritvrdili a v spolupráci s Fitness Clubom MRM naše mladé hviezdy majú navyše kondičné tréningy, ktoré ich lepšie pripravia na nadchádzajúce zápasy. Veríme, že nadviazaná spolupráca s Fitness Clubom MRM vydrží aj do budúcna a rozšíri sa na celý tím.

Debut Juniorov

GO STEELERS!Autor: Nabuko #55