Novinky

Príprava na novú sezónu


Predsezónovu prípravu sme začali v nedeľu (13. 12. 2015) kondičným tréningom, ktorý sa uskutočnil v 300 Power Gym pod vedením trénera Mareka Toplanského. Úvodný tréning slúžil na otestovanie aktuálnej výkonosti hráčov a tak medzi hráčmi vládla súťaživá atmosféra. Každý chcel ukázať, čo v ňom je a že nezaháľal ani počas medzisezónovej prestávky. Chlapci si siahli až na dno svojich síl a môžeme povedať, že vydali zo seba všetko. I napriek súťaživému charakteru tréningu nechýbala podpora a hlučné povbudzovanie, ktoré pomohlo odhodlať sa na lepšie výkony. Bola to veľká motivácia pre všetkých.

Skúšanie prebiehalo v disciplínach drep, tlak na lavičke a nadhod. Tieto boli zamerané hlavne na silu (skúšala sa maximálna váha na jedno opakovanie) a nakoniec sa súťažilo na čas v disciplíne zameranej na dynamiku a rýchlosť, v ktorej bolo treba tlačiť sánky s hmotnosťou 100kg na vzdialenosť šesťdesiat metrov a následne prehodiť pneumatiku o rovnakej váhe osem krát. Veľa chlapcov to stihlo pod minútu a jeden dokonca i pod päťdesiat sekúnd.

Konkrétne výsledky jednotlivých hráčov nebudeme zatiaľ zverejňovať. Slúžia hlavne pre súkromné porovnanie výkonosti a pokroku, aký jednotliví hráči urobia počas predsezónovej prípravy.

Najbližšie dva mesiace sa budú členovia Cassovie Steelers stretávať každú nedeľu v 300 Power Gym-e a každú stredu v telocvični na Medickej ulici kvôli kondičným tréningom, ktoré by mali zakaliť oceľových chlapcov. Po náborovom try out-e, ktorý sa uskutoční 31. 1. 2016 v Angels aréne (Pri jazdiarni 1) sa k týmto tréningom pridá ďalší v hádzanarskej hale, kde sa plánujeme venovať nováčikom a budeme ich a aj seba pripravovať na tréningy na futbalovom ihrisku, ktoré sa začnú, ako dúfame, už na začiatku marca. Na trávniku sa opäť vrátime ku klasickým tréningom amerického futbalu a našu prípravu sa chystáme ukončiť priateľskými zápasmi.

Náš plán na najbližšie mesiace je úplne jasný. Hlavne drina a pot. Držte nám palce.

Autor: Nabuko #55