Zaváhanie v poslednom zápase základnej časti

Posledný zápas základnej časti sme, tak isto ako minulý rok, odohrali proti Žiline Warriors na ich ihrisku. Počasie neprialo nikomu a neustále sa striedalo od slnečného, cez prehánky až k búrke. Tímy teda neprispôsobovali svoju hru len súperovi, ale aj práve aktuálnemu počasiu. Čo nakoniec o niečo lepšie zvládli práve domáci.

Ako prví na lopte začínali Žilinčania. Return po úvodnom kick-offe sa im vydaril a svoje ťaženie začínali na polovici ihriska. V prvom drive však neuspeli ani pri fieldgoale. V nasledujúcom drive si to ale vynahradili. Do našej endzóny poslali nahrávku a aj úspešne potvrdili, takže si pripísali na úvod 7 bodov.

Úspešný začiatok sezóny

Naša offense sa nedokázala rozbehnúť ani začiatkom druhej štvrtiny, ešte nezískala ani jeden first down. Ani defense nepodávala najlepší výkon a čoskoro dostala ďalší touchdown. Tentokrát ale po zemi. Opäť úspešné potvrdenie a Žilina sa nám vzdialila na rozdiel 14 bodov. Výborným 78 yardovým returnom sa vyznamenal #21 Jozef Drábik. Nakoniec sa podarilo skórovať aj nám po zemi zásluhou #40 Romana Boguslavskyiho. Za 2 extra body sa nám nepodarilo potvrdiť a tak sme znížili náskok len na 14:6. Žilinčania stihli ešte do polčasu vylepšiť skóre vo svoj prospech field goalom na 17:6. To ale boli už posledné body, čo naša defense dovolila.

Tretia štvrtina bola už podstatne vyrovnanejšia. Útoky oboch tímov sa posúvali dopredu a mali príležitosti na skórovanie. Obranám sa ale darilo tieto pokusy mariť. Nám sa aj podarilo dostať loptu do endzóny, ale faul počas hry nás o tento touchdown pripravil. Obrana to dokázala napraviť. Takzvaný pick-six (touchdown po zachytenom interceptione) sa podaril #80 Andriymu Turyanytsyamu. Nasledujúce potvrdenie za dva body bolo taktiež úspešné, čo nás posunulo do tesného rozdielu 17:14.

Štvrtá štvrtina už nepriniesla žiadnu zmenu skóre, i keď sa obe offense snažili skórovať a rozhodnúť tento zápas definitívne. Ihrisko patrilo obrane, ktorá dominovala v závere zápasu na oboch stranách.

Keďže sme v tomto zápase nedokázali súpera poraziť, umiestnili sme sa na konci základnej časti na celkovom 2. mieste. Získali sme tým výhodu domáceho ihriska v nasledujúcom semifinále. Sily si zmeriame práve so žilinskými Warriormi, takže máme šancu na reparát.