Spod Zobora sme si doniesli ďalšie víťazstvo

Šnúra našich domácich zápasov sa skončila a tak sme druhýkrát v tejto sezóne vycestovali odohrať zápas na ihrisku súpera. V nedeľu 27. mája ním boli Nitra Knights, nad ktorými sme v dramatickom zápase doma vyhrali len o jeden touchdown.

Zápas sme otvorili s obranou na ihrisku, ktorá súperovi neumožnila žiaden zisk yardov. Nasledoval útok, ktorý sa hlavne behovou hrou posúval dopredu, ale v redzóne nitriansky safety prečítal passovu hru a zachytil našu prihrávku. Obrana hrala celú prvú štvrtinu zodpovedne a nedovolila žiaden first-down. Skvelý návrat do tímu pri puntoch ukázal #6 Patrik Jarušinský, ktorý dokázal každý punt vrátiť na súperovú polovičku.

Aj obrana Nitranov si robila svoju robotu dobre. Hneď na začiatku druhej štvrtiny sme opäť prišli o loptu v súperovej redzóne vďaka ďalšiemu interceptionu. Ale už pri ďalšej príležitosti sa offense nenechala obrať o loptu a 40 yardovov behovou hrou #22 Šimona Baloga skórovala náš prvý touchdown. Spolu s úspešným potvrdením sme získali 7 bodov. Ďalší útok sa Nitranom podarilo zastaviť dostatočne ďaleko od svojej endzóny, takže aj náš pokus o fieldgoal dopadol neúspešne.

Druhý polčas sme na lopte začínali my a hneď v prvom drive sa nám podarilo skórovať. Bolo to opäť behovou hrou, ale tentokrát #40 Romana Boguslavskyiho. Potvrdzovací kop sme nezvládli a tak sme navýšili vedenie na 0:13.

Do tretice sme dokázali skórovať hneď v nasledujúcom útočnom drive. Autor prvého touchdownu runningback #22 Šimon Balog opäť prekľučkoval obranou domácich pri 28 yardovom behu. Úspešný trick play #12 Petra Jakubeczyho pri potvrdzovaní nám zabezpečil ďalšie 2 body. Náš náskok sa zvýšil na 21 bodov. Nasledoval kick-off, kde sa #55 Tomášovi Hronskému podarilo prikryť loptu a tak opätovne poslať našu offense na ihrisko. Nanešťastie, tá sa tam nezdržala vďaka výbornému čítaniu hry nitrianskej secondary, ktorá opäť zachytila prihrávku. Naša obrana sa vzápätí nechala nachytať na revers a nitrianský receiver bol zastavený až pár yardov od našej endzóny. V tejto veľmi ťažkej pozícii vydržala obrana odolávať dva downy, ale na tretí sa podarilo Rytierom skórovať krátkou prihrávkou. Ich pokus a získanie dvoch extrabodov nevyšiel a tak upravili skóre na 6:21. Netrvalo dlho a situácia sa zopakovala. Naša defense bola zatlačená do vlastnej redzóny, kde ale tentokrát vydržala 8 pokusov Rytierov. Na ihrisko nastúpila offense a tá už zápas ukončila takzvanou winning formation.

Teraz pre nás nasleduje dvojtýždňová pauza na regeneráciu a prípravu na ďalší zápas vo Zvolene, ktorý je na programe 17.6.