Po víťazstve v Trnave sa posúvame na čelo tabuľky

V sobotu (14.04.) sme v rámci druhého kola SFL 2018 cestovali do Trnavy, aby sme si tam zmerali sily s domácimi Bulldogmi.

Po úvodnej rozcvičke a nástupe sme prehrali coin toss a Bulldoci si vybrali právo voliť v druhom polčase. Po kick-off returne teda nastúpila na ihrisko naša offense, ktorou sa začal úvodný kolotoč držania lopty. Najprv zachytili našu prihrávku domáci (interception) a offense vystriedalo na ihrisku defense. Tá v nasledujúcom playi vrátila požičané, keď interceptionom #44 Leonarda Mackaya sme opäť získali loptu. Naša offense v ďalšom play-i po zlej rozohrávke opäť loptu stratila. Naštastie, situácia sa zopakovala aj na trnavskej strane a vzniknutý fumble prikryl #5 Dominik Čiesla. Držanie lopty sa teda na niekoľko downov presunulo na našu stranu. To ale bolo ukončené trnavským interceptionom, domáci s loptou úspešne dobehli do našej endzóny po takzvaný pick six. S úspešným potvrdením teda Trnava po zaujímavom úvode zápasu otvorila skóre vo svoj prospech 7:0.

Úspešný začiatok sezóny

Na začiatku druhej štvrtiny Trnava rýchlou a presnou hrou využila chyby obrancu a skórovala vzduchom ďalší touchdown. Trnavský kicker neomylne trafil stred bránky a tak navýšil skóre domácich na 14:0. Nasledovalo niekoľko útočných drive-ov bez úspechu na oboch stranách. V obrane sa vyznamenal aj #99 Lukáš Vaško a to sackom trnavského quarterbacka. Prvý polčas bol ukončený s nezmeneným skóre v prospech domácich Buldogov.

V druhom polčase si Trnava zvolila príjímanie a tak prví na lopte boli oni. Chvíľu to vyzeralo, že sa zopakuje úvod prvého polčasu, keď fumble domáceho tímu opäť prikryl #5 Dominik Čiesla. Naša offense sa ale lopty vzdať nemienila a naopak ju postupne presúvala na druhú stranu ihriska. Trnavská defense nás zastavila vo svojej redzóne. Rozhodli sme teda na 4. down kopať na súperovu bránu. Nový kicker #44 Leonard Mackay svoju premiéru zvládol na výbornú. Skóre sa konečne začalo meniť aj na našej strane tabule. Zatiaľ len na 14:3. Ďalší útok Trnavy bol zastavený veľmi podobne, len loptu prikrýval #50 Marjan Shtymak. Náš útočný drive korunoval úspechom runningback #10 Roman Boguslavskyi a vylepšil ho potvrdením #44 Leonard Mackay. Začali sme sa konečne na Trnavu doťahovať so skóre 14:10. V ďalšom trnavskom útočnom drive sa im opäť nepošťastilo a stratili loptu. Tá ale ostala hrateľná a #53 Ivan Gorvat ju zodvihol a pridal aj defenzívny touchdown. Extra bod za úspešný kop #44 Leonarda Mackaya nás v tomto zápase posunul do vedenia 14:17.

V poslednej štvrtine sme nezvoľnili a v našom nasledujúcom útočnom drive sa presadila spolupráca quarterbacka #1 Dominika Schürgera a wide receivera #21 Jozefa Drábika, ktorý nakoniec loptu dopravil až do súperovej endzóny. Po neúspešnom pokuse o získanie dvoch extra bodov sme navýšili vedenie na 14:23. V ďalšom drive sa obrana tiež nenechala zahanbiť a na konto si pripísala ďalší zachytený interception #53 Ivan Gorvat a útok túto snahu potom náležite ocenil. #1 Dominik Schürger si pod veľkým tlakom trnavských passrusherov dokázal zachovať chladnú hlavu, úspešne sa zbavil obrancov a prihrávkou našiel svojho tight enda #80 Andryiho Turyanytsya, ktorý prebehol goal line súperovej endzóny. Opäť úspešné potvrdenie #44 Leonarda Mackaya za jeden bod vylepšilo naše skóre na 14:30. Bulldoci sa ale nevzdávali a hodný svojho mena sa vo svojom útočnom drive prebíjali k našej endzóne. Nakoniec sa im podarilo opäť skórovať, keď ich receiver šikovne zachytil niekoľkokrát tipnutú (odbitú) loptu v našej endzóne. Potvrdiť sa im ale nepodarilo, tak sa skóre zmenilo na konečných 20:30.

Druhá výhra v poradí nás v druhom kole SFL 2018 posiela na čelo tabuľky základnej časti. Veríme, že nasadený trend si udržíme aj nasledujúcom zápase 22.4 na domácom ihrisku v Šaci proti Žiline Warriors.