Víťazný hetrick po zápase so Žilinou

Nedeľa (22.4.) opäť patrila v Košiciach americkému futbalu. Na našom domácom ihrisku v Šaci sme hostili bojovníkov zo Žiliny.

Žilinčania boli pre nás najväčší súper, s akým sme tohtoročnú ligu hrali. Oslabila nás okrem iného aj neprítomnosť hlavného trénera a defenzívneho koordinátora #56 Ondreja Draveckého, ktorý sa pre pracovné povinnosti nemohol zápasu zúčastniť. Jeho rolu na tento zápas prebral skúsený #52 Radovan Matesz.

Do prvého polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorým vyšlo niekoľko bigplayov a atletickosť ich quarterbacka robila našej obrane nemalé problémy. To sa nakoniec ukázalo aj na skóre, ktoré vo svoj prospech otvorili práve Žilinčania. Následný potvrdzovací kop bol zblokovaný #5 Dominikom Čieslom, takže si bojovníci pripísali len 6 bodov. Obrana sa ale nenechala zlomiť a súperovi už nič nedarovala. Sacky si do štatistík pripísali #5 Dominik Čiesla a #55 Tomáš Hronský, čím eliminovali passovú hru súpera. Prvé body sme získali až pred koncom druhej štvrtiny. Naša ofenzíva sa prebojovala až na dostrel súperovej bránky. Pokúsili sme sa teda o field goal, ktorý úspešne zvládol kicker #90 Jakub Halás. Do šatne sme odchádzali za stavu 3:6

Otvorenie druhého polčasu sme si nemohli ani priať lepšie. #21 Jozef Drábik vrátil Žilinčanom ich kick-off až do endzóny, čím nás posunul do vedenia 9:6. Žilinčanov to motivovalo ešte k väčšej snahe na ihrisku, ale našťastie sa defenzívny koordinátor poučil z prvého polčasu a zmenil obrane play calling. Zmena bola viditeľná a žilinskému quarterbackovi sa nedostávalo veľmi veľa miesta na manévrovanie. Párkrát sa nám podarilo vyprevadiť hostí z ihriska s mínusovými yardami.

Ďalšie body sme si pripísali po trick play-i, keď tight end #12 Peter Jakubéczy našiel prihrávkou #21 Jozefa Drábika v súperovej endzóne. Opäť sme nepotvrdili, ale svoj náskok sme zvýšili na 15:6. Ďalšiu príležitosť na skórovanie sme si vybojovali vo štvrtej štvrtine. Kopom do stredu bránky sa opäť vyznamenal kicker #90 Jakub Halás, čím sme sa Žilinčanom vzdialili o ďalšie 3 body. Posledný útočný drive hostí sme zastavili úspešne a tak naša offense stihla ešte pred koncom zápasu kopnúť ďalší field goal. Tentokrát v podaní #44 Loenarda Mackaya, ktorý zmenil skóre na konečných 21:6.

Svoj štvrtý zápas odohráme po krátkej pauze 12.5. pri Košiciach v obci Ploské proti Rytierom spod Zobora. Dúfame, že sa môžeme spoľahnúť na vašu podporu aj na náhradnom ihrisku.