Novinky

Posledný domáci zápas 2017

Posledný zápas pred domácim publikom v obci Paňovce, ktorý sme odohrali 27.5 (dobota) sa skončil našim prvým víťazstvom v tohtoročnej lige. V zápase sme si zmerali sily so zvolenskými Patriotmi, ktorí nás dokázali v prvom vzájomnom zápase poraziť.

Zápas sme otvorili výkopom, čiže prvá šla na ihrisko naša obrana, ktorá musela odolávať náporu Zvolenčanov. Ten našťastie netrval dlho, náš následný útok prebehol celým ihriskom, až ho 11 yardovým behom zavŕšil #45 Maroš Fülöp. Dva extra body pridal ešte krátkym behom #22 Šimon Balog a tak sme sa ujali vedenia 8:0. Ďalší útočný drive Zvolena zmaril #52 Radovan Matesz, keď zachytil súperovu prihrávku a následne zabehol 25 yardov. Náš útok sa prepracoval opäť pred bránu endzóny, ale 3 yardy pred cieľom sme prišli o loptu zásluhou fumblu.

Druhú štvrtinu začal súper svoj útočný drive v podstate vo svojej endzóne. Defense si ale nedokázala vynútiť safety, iba punt na štvrtý down. Rovnako rýchlo sa skončil aj náš útočný pokus a tak sa v krátkom čase dostal k lopte opäť Zvolen. Tentokrát úspešne dotiahli drive do konca po dlhom passe. Kedže sa Patrioti rozhodli kopať za 1 extra bod, tak stiahli náskok na 8:7.

Ďalší dobre vyzerajúci drive stroskotal na neúspešnej prihrávke, ktorú dokázali Patrioti zachytiť a dať tak ďalšiu príležitosť svojmu útoku. Obrana už viac nepoľavila, na čo ju útok odmenil dlhým 39 yardovým passom pre touchdown po spolupráci #10 Michala Bednára a #21 Jozefa Drábika. Následne si opäť po 2 extra body dobehol #22 Šimon Balog. Do polčasovej prestávke sa už nič nezmenilo a mohli sme si trochu vydýchnuť s náskokom 16:7.

Na začiatku druhého polčasu sme začali tam, kde sme skončili prvý. Po výbornej passovej hre sa offense dostala na hranice súperovej redzóny. Nasledoval dobre zahratý reverse a #21 Jozef Drábik bezpečne dobehol 22 yardov po ďalších 6 bodov. Po 2 extra body si tentokrát dobehol quarterback #10 Michal Bednár osobne. Náskok sme teda zvýšili na 24:7.

Defense plnila svoju úlohu zodpovedne a rýchlo nútila Zvolenčanov odkopávať loptu. Na ihrisku teda väčšinu času trávila naša offense, ktorá sa pomaličky prebíjala dopredu.

Vo poslednej štvrtine stále trval tlak nášho útoku. Nakoniec sme sa ale zo súperovej endzóny opakovane vyfaulovali a dostali sme sa do nepríjemnej situácie, keď sme na štvrtý down museli prekonať 30 yardov. Skórovať sa nám teda nepodarilo a hudle hra Patriotov nás zatlačila pred našu redzónu. Obrana ale vydržala tento tlak a tak mohol pred koncom zápasu odbehnúť #45 Maroš Fülöp svoj 68 yardový run a zmenil stav na konečných 30:7.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli povzbudiť. Sme radi, že sme sa mohli rozlúčiť s domácim publikom práve víťazstvom. Najbližší zápas nás čaká v Žiline 10.5. Veríme, že i tam sa nám podarí odohrať svoju hru v rovnakom nasadení.