Leto 2017 Cassovie Steelers

Ani cez leto sa u nás sme nezaháľalo, pracovali sme na zlepšení klubu a rozšírení hráčskeho kádra. Budovať treba odspodu a preto sme tento rok dali najväčšiu prioritu budovaniu juniorského tímu. Prezentácia klubu a rozširovanie povedomia o americkom futbale na Slovensku však nebolo odsunuté na druhú koľaj.

Začali sme opravou a vylepšením našich skladových priestorov, ktoré už mali svoje roky. Hráči si obliekli montérky, vyhrnuli rukávy a pustili sa do roboty. Oprava strechy, nové nátery a oprava brány už boli v podstatne nevyhnutné. Nebola to však len tvrdá práca, ale i priateľské posedenie. Popri práci sa ľudia zabávali, hrala hudba a grilovalo sa.

Prerabka

Potom nasledovala príjemnejšia časť. Výpomoc priateľskému ukrajinskému klubu Užhorod Lumberjacks. Naši hráči si obliekali zelené dresy drevorubačov opakovane počas ukrajinskej ligy.

Ukrajina

Spoločnými silami sa prebojovali až do finále ligy, kde pokorili Kyjev Bandits. Pripadol im teda titul majstra Ukrajiny v americkom futbale. Trofej síce ostala v Užhorode, ale domov si na pamiatku doniesli zlaté medaile.

Ukrajina

Počas leta sa tiež konali tréningové campy slovenského reprezentačného tímu. Na tieto campy dostali pozvánku aj štyria naši hráči. Dvaja offensive linemani #50 Jakub Halás a #69 Imrich Balázs, linebacker #52 Radovan Matesz a defensive back #25 Andryi Bodnar. Vrcholom reprezentačných campov bol zápas proti reprezentácii Maďarska. Bohužial sa ho #50 Jakub Halás nemohol zúčastniť a tak nás zastupovali len traja spoluhráči. Na našich hráčov sme hrdí, rovnako ako sú hrdí oni, že mohli reprezentovať svoju krajinu vo svojom obľúbenom športe.

Repre

V auguste nás košický Decathlon pozval na svoj športový deň, kde sa konala prezentácia športov a športových klubov v Košiciach. Dostali sme k dispozícii kúsok trávy a tak sme si pripravili prekážkovu dráhu zloženú zo základných futbalových drillov.

Deckathlon

Propagácia vyšla na jednotku a náš „stánok“ sa tešil slušnému záujmu. Okrem dráhy sme ponúkali aj možnosť odfotiť sa vo výstroji, alebo v drese Cassovia Steelers.

Deckathlon

Táto akcia bola jedna z mnoha, kde sme sa pokúšali spropagovať americký futbal a pritiahnuť nových hráčov alebo fanúšikov. Celá naša niekoľkomesačná snaha vyvrcholila náborovými tréningami, ktoré sa uskutočnili 14.9.2017 a 19.9.2017. Pvýkrát v histórii klubu sa konal i nábor juniorov. Ten prekonal naše očakávania. V juniorskom veku (U20) nám pribudlo 11 hráčov, z čoho zopár môže hrať aj v seniorskom tíme. Juniori sa v súčasnosti pripravujú na flag futbalovú ligu, ktorá začne už v októbri.

Deckathlon

Nakoniec sme si dopriali aj trochu zaslúženej zábavy. Vybrali sme sa na londýnsky Webley Stadium, kde odohrali zápas základnej časti NFL kluby Jacksonville Jaguars a Baltimore Ravens. Zážitok z takejto akcie prajeme zažiť každému fanúšikovi amerického futbalu.

London

Autor: Nabuko #55