Novinky

Nábor a začiatok prípravy na rok 2017


Nový rok sa pre Cassoviu Steelers začín už klasicky náborovým tréningom, ktorý je aj neoficiálnym prvým tréningom klubu v roku 2017. Samozrejme sme cez zimu nelenili a pracovali na kondičnej a silovej príprave. To sa ale nieslo skôr v individuálnom duchu.

Tento tréning je príležitosť pre nováčikov ochutnať trochu americký futbal ešte predtým, ako naskočíme na nekonečný tréningový kolotoč. Preto je tento tréning pripravovaný tak, aby záujemcom čo najviac ukázal, čo ich čaká, ak sa pridajú do našej Steelers rodiny.

Nábor Január 2017

Na začiatku tréningu privítal nováčikov a aj starých hráčov prezident klubu Ing. Jozef Chaloupka, po ktorom sa ujal slova čerstvo vymenovaný nový headcoach Ing. Ondrej Dravecký. Jeho pár trefných slov nabudilo atmosféru a všetci sa už nevedeli dočkať tréningu.

Po rozdelení podľa pozícií mohli nováčikovia okúsiť všetky základné súčasti amerického futbalu. Pod vedením pomocníkov trénera Draveckého si uchádzači prešli všetkým, od hádzania a chytania lopty, po základné routy z pozície wide receivera, ale aj corner backa. Mohli tiež okúsiť ťažkú a zodpovednú robotu offensive line. Na konci tréningu sa odohralo niekoľko hier 11 na 11, kde mohli noví hráči ukázať, čo sa stihli naučiť. Hlavný tréner na základe schopností všetkých zúčastnených potom priradí, respektíve odporučí post, na ktorom by svoje schopnosti mohli najviac zúžitkovať. Všetkým zúčastnením ďakujeme, že prišli.

Nábor Január 2017

Čo nás čaká ďalej?
Od 31.1. začíname oficiálne prípravu na novú sezónu 2017. Záujemcovia, ktorí náborový tréning nestihli, alebo sa ho nemohli zúčastniť, sú stále vítaní a môžu sa k nám pripojiť aj na bežných tréningoch a to každý utorok o 21:00 a štvrtok o 21:30 v multihale na Alejovej 2. Na trávnik vybehneme hneď, ako nám to počasie dovolí, ale dovtedy nás nájdete práve tam. Nováčikovia sa môžu tešiť v rámci prípravy na 3 priateľské zápasy proti tímom z maďarskej ligy. Všetky sa ale odohrajú na trávnikoch súperov v Nyiregzháze (25.2.2017), v Miškovci (11.3.2017) a v Egri (25.3.2017).


Autor: Nabuko #55