Novinky

Nábor September 2016


Koniec letných prázdnin neznamená len začiatok školského roku, ale aj začiatok driny a prípravy na novú sezónu pre náš tím. K tomuto účelu sme prvý tréning 02.09.2016 (Štvrtok) usporiadali ako náborvý tréning na našom domácom ihrisku vo Vyšnom Opátskom. Tím sme otvorili brány ďalším uchádzačom, ktorí sa chcú pripojiť do našej oceľovej rodiny.

Žilinská offense

Každý účastnik náboru na začiatku dostal dres z našej staršej sady (medzi nami zvané „horčičáky“) a zapísal sa do prezečnej listiny. Nasledovalo privítanie a úvodná inštruktáž v podaní Ing. Ondreja Draveckého. Po spoločnej rozcičke boli chlapci rozdelený do troch skupín a postupne sa vystriedali na rôznych stanovištiach kde pod vedením starších členov absolvovali rôzne drily. Kládli sme dôraz na to aby tréning bol pre nováčikov zábavný a zaujímavý. Zároveň sme sa snažili aby im osvetlil základné princípy amerického futbalu a ukázal im čo ich čaká ak sa k nám pridajú. My sme získali predstavu o ich schpnostiach aby sme ich vedeli nasmerovať na akú pozíciu by sa najviac hodili pokiaľ nemali o tom jasnú predstavu.

Žilinská offense

Nováčikovia ukázali veľké nadšenie. Bolo vidieť, že sa im drily páčili a samotný futbal ich zaujal. Pred koncom tréningu nadšený z entuziazmu uchádzačov sa Ondrej Dravecký rozhodol im dať aspoň malú ochutnávku hry. Netrvalo dlho a ihrisko aj ľudia boli pripravený na malý zápas vo flag futbale (bezkontaktná verzia Amerického futbalu, kde miesto skladania hráčov na zem sa len sťahuje vlajočka - flag na opasku ). Hra sa stretla z dobrým ohlasom a každý si mohol vyskúšať rôzne pozície.

Potom sa už trénig ukončil. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ho zúčastnili a veríme, že nováčikovia sa u nás vydržia a budú platnou pomocou v nadchadzajúcich zápasoch.

Celý tím čaká neľahká úloha pripraviť vsetkých nových členov (a samozrejme aj starých) na prípravný zápas proti Miškolc Renegades. Máme len 14 tréningov pred sebou na prípravu. Tento zápas bude možnosťou hlavne pre novších hráčov ukázať čo v nich je.

Tak im držíme palce.

Samozrejme nábor bude otvorený celý september. Počas tohto mesiaca sa k nám môžete pripojiť na ktorokoľvek tréningu v utorok alebo štvrtok od 18:00 do 20:00 na futbalovom ihrisku vo Vyšsnom Opátskom, alebo nás kontaktujte na našej facebookovej stránke www.facebook.com/CassoviaSteelers, alebo e-mailom nabor@cassoviasteelers.sk.

Tešíme sa na Vás.

GO STEELERS!


Autor: Nabuko #55