Novinky

Žilina Warriors v Košiciach 2016

Náš predposledný zápas základnej časti sezóny 2016 sme odohrali na domácej pôde v Košiciach. Zápas prebiehal na futbalovom ihrisku v mestskej časti Šaca, keďže sme museli nájsť náhradu za naše domáce ihrisko vo Vyšnom Opátskom.

Šťastie nám prialo hneď na začiatku. Po vyhratom coin tosse sme si zvolili voľbu v druhom polčase a pripravili sa teda na úvodný výkop zápasu, ktorý bol na našom kickerovi Martinovi Medvecovi.

Hneď v prvom útočnom drive Žiliny sa podarilo našej zahraničnej posile Clarencovi Witherspoonovi vyraziť žilinskému runningbackovi loptu, ktorú následne zodvihol Viktor Senčák a zabehol s ňou až do endzóny. Hneď z úvodu sme sa teda chopili vedenia 6:0. Väčšinu prvej štvrtiny sa bojovalo prevažne v strede ihriska. Defense oboch tímov dokazovali svoju dominanciu a nepúšťali útočníkov k svojím endzónam. Dôkazom toho je aj fumble po sacku linebacker Emila Sobinkoviča na žilinského quarterbacka, ktorý prikryl Dominik Čiesla. Náš následný útočný drive ukončil cornerback Bojovníkov, keď zachytil prihrávku a pripísal si tak na svoje konto interception. Na ihrisko opäť nastúpila naša obrana, ktorá sa nenechala zahanbiť a na oplátku zachytil žilinskú prihrávku Viktor Senčák, čím poslal našu offense opäť na ihrisko. Dramatická prvá štvrtina sa napokon skončila bez zmeny skóre a po výmene strán tuhý boj pokračoval ďalej.

Žilinská offense

Začiatok druhej štvrtiny lepšie vyšiel hosťom. Po štyroch namáhavých downoch v našej redzóne nakoniec obrana podľahla náporu Bojovníkov. Tí preniesli loptu do endzóny a následne potvrdili kopom, čím sa dostali do vedenia 6:7. Náš útok sa v následnom drive nedokázal presadiť a po sacku na quarterbacka Patrika Jarušinského došlo k fumblu, čím sme stratili držanie lopty pred našou endzónou.

Defense nevydržala druhý nápor v endzóne a Žilinčania tentokrát krátkou nahrávkou opäť skórovali. Ich neomylný kicker úspešne potvrdil a tak navýšil vedenie hostí na 6:14. Náš útočný drive skončil neúspechom a nešťastie pokračovalo aj pri pokuse o odkop. Náš longsnaper vysoko prehodil puntera a loptu poslal až na koniec endzóny, čo znamenalo safety pre Žilinu a navýšili sme ich vedenie na 6:16. Po tomto nešťastnou vývoji náš offense konečne našiel recept na obranu Bojovníkov a niekoľkými behmi Martina Medveca prebehli celé ihrisko až do endzóny a s potvrdením za dva body tak znížili rozdiel v skóre na 14:16. Do konca polčasu už neostávalo veľa času a tak sa Žilinčania rozhodli riskovať. Dlhým passom sa im podarilo preniesť hru až pred našu endónu a následne behom skórovať. Tak sa im v poslednej sekunde podarilo zvýšiť náskok pred polčasom na 14:23.

Košická offense

Po prestávke Žilinčania pokračovali v tempe z prvého polčasu a zastavili náš útočný drive zachytením našej dlhej prihrávky. Našťastie sa naša defense už oklepala z neúspechu v druhej štvrtine, svedomito bránila a nedovolila hosťom postupovať dopredu. Celú tretiu štvrtinu opäť dominovali na ihrisku obe defense a nedovolili svojím súperom skórovať a veľakrát ani získať first down.

V úvode štvrtej štvrtiny sa podarilo Bojovníkom využiť zaváhanie našej obrany a prebehli do endzóny po ďalší touchdown a samozrejme s potvrdením získali 7 bodov, čím upravili skóre na 14:30. Do konca zápasu sa už nepodarilo nikomu skórovať, keďže si obrany plnili svoje úlohy svedomito.

Behová hra Žilinského tímu

Žilinčania si vybojovali na Východe ďalšie víťazstvo a tak upevnili svoju pozíciu v čele tabuľky. Nás čaká už len posledný zápas základnej časti proti Zvolenu. Keďže nielen my, ale aj náš nasledujúci súper, máme po jednej výhre, tento zápas rozhodne, kto z nás postúpi nakoniec do play off. Príďte nás podporiť na tento zápas, ktorý sa odohrá v Banskej Bystrici.

Autor: Nabuko #55