Novinky

Nitra Knights 2016


Na ďalší zápas sme museli čakať 2 týždne, ale nakoniec sme sa predsa dočkali a 22. mája skoro ráno sme sa vybrali si opätovne zmerať sily s Nitra Knights. Duel s nami Rytieri zviedli na ihrisku priamo pod Nitrianskym hradom.

Cassovia Steelers vs Nitra Knights offense line

Súboj sme započali my úvodným kickoffom, pri ktorom sme sa pokúsili hneď o zvrat trikovou hrou onsidekickom, keď miesto výkopu hlboko do súperovho poľa sme odkopávali loptu do strany. Loptu sa nám podarilo získať, ale naneštastie sa dotkla jedného nášho hráča skôr, ako bolo povolené pravidlami a tak sme sa nakoniec museli predsa len brániť útoku Nitranov. Ich nápor nás zatlačil až k našej endzone, ale nakoniec sme dokázali odolať a na ihrisko poslať náš útočný tím, ktorý snahu obrany odmenil pomerne rýchlo behom Terryho Gaitora do endzóny a otvoril skóre v náš prospech 0:6, nakoľko sme nedokázali získať extrapointy. Do konca prvej štvrtiny sa už stav nezmenil, tímy si vymenili strany a v boji sa pokračovalo vo vysokom tempe.

Nakoniec sa Rytierom podarilo preraziť našu obranu a behom svojho quarterbacka skórovali, ale taktiež neuspeli pri zisku extra bodov a tak len dorovnali na 6:6. Po neúspešnom útoku sme sa museli znovu brániť, ale spod tlaku Nitranov nás vymanil Peter Jakubeczy, keď zachytil prihrávku súpera a ponukol našej offense ďalšiu príležitosť útočiť. Bohužiaľ, ani tentokrát naši útočníci neprelomili obranu Nitry a potom nasledoval úspešný drive Rytierov, ktorým sa opäť behom do endzóny a potvrdením chytili vedenia 13:6. Do konca polčasu sa už skóre nemenilo a tak si pauzu vychutnávali domáci vo väčšej pohode.

Cassovia Steelers vs Nitra Knights offense line

Druhý polčas pokračoval tam, kde prvý skončil - tvrdým súbojom medzi oboma tímami. Nádej na obrat pre nás nastala práve po neúspešnom drive našej offense, keď pri punte gunner Jozef Fintor zmiatol nitrianskeho returnera, ktorému sa nepodarilo spracovať odkopnutú loptu. Túto situáciu premenil v náš prospech Ondrej Dravecký a získal loptu naspäť pre náš tím v súperovom území. Následne útok Steelers nedokázal túto výhodu využiť a nezlomná obrana domácich ostávala naďalej pre nás neprekonateľná. Nádej sme ale nestrácali a najväčšiu šancu sme získali po interception (zachytenie súperovej nahrávky hráčom defense tímu) Viktora Senčáka a následným behom hlboko do súperovho poľa, kde ho zastavili približne 10 yardov pred endzónou. No ani túto výhodu sme nedokázali zúžitkovať a so skóre sme nepohli.

Cassovia Steelers vs Nitra Knights offense line

Po poslednej zmene strán napätie na ihrisku silnelo. Stále sme mali šancu skórovať a dobehnúť náskok domácich, ktorí sa ho snažili svojou bojovnosťou a nezlomnosťou udržať. Nakoniec naša obrana podľahla a po behu do endzóny a s úspešnom potvrdení svoj náskok ešte Rytieri zvýšili na 20:6. Útok Steelers nevedel nájsť recept na obranu domácich a bohužial práve opačne na tom bola offense Nitranov, ktorá nakoniec našla medzeru v našej obrane a krátkou náhravkou a potvrdením si vylepšili skóre na 27:6. Do konca zápasu sa ďalej odhodlane bojovalo a krásne akcie na oboch stranách boli ukážkou pekného futbalu a toho, že ani jeden tím nepoľaví do poslednej sekundy.

Ešte pred koncom zápasu sa Rytieri dostali na dostrel k našej endzóny a premenili svoj pokus o field goal za 3 body, čím naposledy zmenili skóre na konečných 30:6.

Neúspech pod Nitrianskym hradom nás donúti pracovať na sebe ešte tvrdšie a dúfame, že prvé víťazstvo v tohtoročnej sezóne sme si odložili práve pre domácich fanúšikov, ktorí nás môžu prísť podporiť 5. júna o 14:00 na naše ihrisko vo Vyšnom Opátskom.

Cassovia Steelers vs Nitra Knights offense line


Autor: Nabuko #55