Novinky

Druhý zápas sezóny

Druhý zápas v sezóne 2016 sme odohrali opäť v sobotu (30.04.) na domácom ihrisku žilinských bojovníkov. Po príchode do Hričovského Podhradia sme sa po krátkom zdržaní pripravili k úvodnému výkopu, ktorý sa odohral v našej réžii. Tím obrany, ktorý následne nastúpil na ihrisko, sa pomerne rýchlo vymanil spod tlaku Warriors a to fumblom prikrytým našim middle linebackrom Richárdom Oláhom, ktorý získal pre náš tím držanie lopty a tak poskytol prvú možnosť našej offense vyskúšať si vynovené hry. No i napriek niekoľkým útočným drive-om sa nepodarilo ani jednému tímu skórovať v prvej štvrtine zápasu.

Cassovia Steelers vs Nitra Knights offense line

Po výmene strán sa fanúšikovia Žiliny mohli konečne tešiť, keď sa žilinský runningback prebojoval stredom ihriska a otvoril skóre tohto stretnutia. Bez úspešného potvrdenia sa teda bojovníci chytili vedenia 6:0. Warriors sa ukázali v obrane ako odhodlaný súper a protiútok našej offense dokázali nakoniec zastaviť a tak ich donútili puntovať loptu, aby znevýhodnili súperovú pozíciu. Po zlej rozohrávke však punter Dominik Čiesla nemal dostatok času na odkop a namiesto kopu sa s loptou rozbehol proti žilinskému tímu. Po úspešnom behu cez 10 yardovú hranicu dosiahol first down a získal pre našu offense ďalšie 4 pokusy. Bohužial, naša offense nedokázala túto šancu využiť a boli sme donútení opäť loptu odkopávať. Opäť však došlo k chybe v puntovacom tíme a returner Warriorov dokázal prebehnúť cez polovicu ihriska až do našej endzóny. Skóre si Žilinčania vylepšili ešte aj úspešným kopom na 13:0. Do konca druhej štvrtiny došlo k niekoľkým turnoverom z našej strany a tým sme umožnili útoku žilinských bojovníkov viac útočiť a upraviť skóre ešte jedenkrát a to po úspešnej dlhej nahrávke rovno do endzóny, ale po neúspešnom pokuse o potvrdenie sa náskok domácich zvýšil na 19:0.

Po polčasovej prestávke sme nastúpili do druhej časti zápasu s novou silou a odhodlaním, ktoré nakoniec vyústilo do touchdownu po spolupráci pri passovej akcii quarterbacka Terryho Gaitora a receivera Jozefa Drábika. Následne nám vyšlo aj potvrdenie za dva body po opätovnej spolupráci Terryho a Jozefa a tým znížili náskok žilinských bojovníkov na rozdiel 10 bodov. Stav bol teda 19:8. Po zastavenom útočnom drive Žiliny sa im podarilo kopnúť fieldgoal za tri body a tak naposledy upravili skóre na 22:8. Naša defense sa už zocelila a pre Žilinčanov sa stala neprekonatelnou prekážkou až do konca zápasu. Žiaľ, i napriek snahe a postupu, ktorý sa útoku Steelers daril, sa nepodarilo preniknúť za chrbty obrancov Žiliny a skórovať.

Zápas sa teda skončil v prospech domácich po dlhom a tvrdom zápase 22:8 . Víťazom blahoželáme a my sa ďalej sústredíme na vylepšovanie našej hry. Najbližší zápas nás čaká o dva týždne v sobotu (14.5.2016) proti Patriotom zo Zvolena pred domácim publikom. Príďte podporiť americký futbal v Košiciach a pomôžte nám uspieť aj svojimi hlasivkami a podporou.

Autor: Nabuko #55