Novinky

Náborový tréning


V poslednú januárovú nedeľu sa konečne uskutočnil náš dlho pripravovaný náborový tréning. Týmto try – outom vyvrcholila naša predsezónna náborová kampaň, ktorú sme započali už koncom novembra minulého roku. Ako sme avizovali, trénovalo sa v Angels aréne v doobedňajších hodinách.

Mesiace driny a propagácie sa vyplatili a americký futbal si prišlo do arény vyskúšať 14 záujemcov.

Tréning sa začal príhovorom nášho hlavného trénera Justina Ramseyho, ktorý novým uchádzačom o miesto v klube najprv poďakoval, že prišli a potom ich vyzval k tvrdej práci a drine, aby z nich boli budúce opory hráčského kádra.

Po úvodnej typickej rozcvičke sa nováčikovia rozdelili podľa toho, či chceli hrať v obrane alebo v útoku. Útok si pod svoju taktovku zobrali quarterback Tomáš Jarušinský a hlavný tréner Justin Ramsey. Ten si však všímal aj nové nádeje pre obranu, ktoré zasväcoval do tajov amerického futbalu tréner obrany a linebacker Ondrej Dravecký.

Po týchto úvodných školeniach sa prešlo už k samotnému tréningu. Drilly pripravené vedúcimi náborového tréningu mali preveriť atletické, koordinačné a silové schopnosti uchádzačov tak, aby im mohol byť navrhnutý post (pozícia), na ktorom by sa mohli uplatniť. Samozrejme, ide len o návrh a nie definitívne rozhodnutie, takže nováčikovia budú mať možnosť na sebe pracovať a uchádzať sa o ktorýkoľvek post v tíme.

Poslednou časťou tréningu boli spoločné drilly, kde sa spolu uchádzači aj momentálne hrajúci členovia mohli stretnúť a zmerať si svoje sily a schopnosti. Drilly sa niesli v súťaživo-zábavnom duchu a každý sa chcel ukázať v najlepšom svetle. Nováčikovia sa vôbec nenechali zahanbiť a s odhodlaním sa pustili do merania síl nielen medzi sebou, ale aj so starými hráčmi, ktorí to s nimi nemali vôbec jednoduché.

Celý tréning ukončil muž, ktorý ho aj otvoril. S poďakovaním a vyjadrením nádeje, že nováčikov americký futbal zaujal, Justin Ramsey pripomenul miesto a čas najbližšieho tréningu, ktorý sa uskutoční už najbližší utorok (2. februára 2016) v hádzanarskej hale od 21:00 do 23:00. Na úplný záver prezident klubu Jozef Chalouka rozdal všetkým zúčastneným pozornosť od nášho sponzora Under Armour.

Náborový tréning dopadol nad naše očakávania a noví uchádzači budú iste platnou posilou tímu.

Ďakujeme všetkým zúčastnením, že prišli podporiť tento krásny šport a dúfame, že tvrdá práca členov a hráčov, ktorá nás ešte čaká, bude nakoniec odmenená úspechom v nadchádzajúcej sezóne.

Autor: Nabuko #55