Novinky

Tréning vo výstroji


Ako každú nedeľu, aj 17. Januára sme si dali kondičný tréning pod vedením trénera Mareka Toplanského v posilňovni 300 Power Gym. Kedže od nášho posledného zápasu ubehlo už 92 dní, rozhodli sme sa, tento tréning trochu ozvláštniť, aby chlapci nezabudli, ako sa oblieka výstroj a zapína prilba. Aj bez toho náročný kondičný tréning sme celý absolvovali v kompletnej výstroji.

Tento nápad sa zrodil už týždeň predtým v hlave nášho kondičného trénera a medzi hráčmi sa stretol s nadšením, takže výsledok bol jasný. Na ďalší tréning sme si so sebou okrem chute makať doniesli aj výstroj po dlhom zimnom spánku. Neboli sme si istí, nakoľko bude možné robiť niektoré cviky, ale odhodlanie skúsiť to nikomu nechýbalo. I napriek mierne sťaženým podmienkam sme tvrdo zabrali a nepovolili až dokonca. Nakoniec sa ukázalo, že výstroj nebol žiadnym väčším obmedzením v cvičení.

Bol to kruhový tréning s 13 stanovištiami, ktoré sme celkovo prešli štyrikrát . Hneď po skončení štvrtého kola sme sa už tradične pustili do súťaže. Tentokrát to boli drepy s výskokom do „zlyhania“. Všetci sme robili drepy spoločne, až kým neostali poslední dvaja. Za dobrý výkon si víťazi prvé miesto rozdelili a po tréningu dostali za odmenu poteínový drink zdarma.

Medzisezónna príprava je v plnom prúde a okrem sezóny sa pripravujeme aj na nadchádzajúci try-out, od ktorého si sľubujeme nové posily do nášho kádra. Tak neváhajte a príďte si s nami vyskúšať niekoľko drilov 31. januára 2016 do Angels arény Pri jazdiarni 1. V priebehu try-outu si budete môcť vyskúšať jednotlivé pozície a čo to obnáša na nich hrať. Môžete si vyskúšať tento krásny šport a pripojiť sa k nám. Pomôžte nám reprezentovať nie len Košice, ale aj celé Východné Slovensko, keďže Cassovia Steelers je zatiaľ (a bohužial) jediný klub amerického futbalu na tomto území.

Tešíme sa na Vás.

Autor: Nabuko #55