Novinky

Klub Cassovia Steelers daroval krv

1. ročník Oceľovej kvapky krvi

Ak ste sa v piatok 25. septembra pohybovali v blízkosti košickej nemocnice, tak ste nás mohli zahliadnuť. Členovia klubu amerického futbalu Cassovia Steelers sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to potrebujú a v rámci vôbec prvého ročníka tzv. Oceľovej kvapky krvi dobrovoľne darovali najvzácnejšiu tekutinu na pracovisku národnej transfúznej stanice v Košiciach. Aj keď sme sa takto na “transfúzke” stretli prvý raz, dúfame, že táto akcia sa stane tradíciou, ktorá bude mať miesto v kalendári každý rok. Názov oceľová sme zvolili z pochopiteľných dôvodov .

Štartovací ročník pritiahol pod ihlu osem členov klubu. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá veľa, nejako začať treba a niektorí mali na neprítomnosť vážne dôvody. Napríklad reprezentovanie našej krajiny na kvalifikačnom zápase vo Švajčiarku. Poniektorí z nás už mali darovanie za sebou, takže si musia ešte nejaký čas počkať. Niektorým sa nevyhla choroba a keďže sme nielen tvrdí, ale aj citliví chlapci, vyskytol sa tiež panický strach z ihiel (meno neprezradíme ). Keďže sa plánujeme zúčastniť na turnaji vo Zvolene, ponechali sme pôvodne zamýšľaný dátum, aby sme mohli pokračovať v príprave. Oceľovej kvapky krvi sa zúčastnil aj hrajúci tréner obrany a keďže vedenie by malo ísť vždy príkladom, rozhodne nemohlo chýbať.

Nepochybujeme, že sa počet darcov z radov členov klubu Cassovia Steelers zvýši. Atmosféra bola výborná a bolo veselo (dúfajme, že aj pracovníkom transfúznej stanice ). Vidieť to aj vo fotogalérií.

Oceľová kvapka krvi sa každoročne bude konať posledný septembrový piatok a dúfame, že v budúcnosti sa účasť rozšíri aj o Vás, našich fanúšikov.

Ďakujeme všetkým za podporu.

Autor: Nabuko #55